Достапни линкови

Протести во Будимпешта против законите за работни односи


Протести во Будимпешта против законите за работни односи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Во Будимпешта продолжуваат протестите против владата на премиерот Виктор Орбан и против легислативата со која се менува условите за работа. Во меѓувреме, унгарскиот парламент одобри создавање нов систем на судови со што му се дава повеќе моќ на премиерот Орбан и во овој сектор.

Категории

XS
SM
MD
LG