Достапни линкови

Протест на ВМРО-ДПМНЕ, побарани оставки на министри и ТВ дуел со Заев


Протест на ВМРО-ДПМНЕ, побарани оставки на министри и ТВ дуел со Заев
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

На протестот лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара оставки и тв дуел со премиерот Заев. „Оставка на министерот Оливер Спасовски поради претресите во домовите на оние што протестираат со ВМРО-ДПМНЕ. Оставка и на министерот Никола Димитров за национално омаложување, побара Мицкоски.

Категории

XS
SM
MD
LG