Достапни линкови

Франција ја крена безбедноста по нападот во Стразбур


Франција ја крена безбедноста по нападот во Стразбур
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур. Полицијата се уште трага по напаѓачот, кој според министерот Кастанер, и бил познат на полицијата и имал криминално досие.

Категории

XS
SM
MD
LG