Достапни линкови

„Жолтите елеци“: ништо не е готово, Макрон


„Жолтите елеци“: ништо не е готово, Макрон
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Францускиот претседател Емануел Макрон во обраќањето до нацијата четири недели од почетокот на движењето познато како „Жолти елеци“, вети даночни олеснувања за вработените и пензионерите. Притоа, тој призна дека сноси извесна одговорност за незадоволството на граѓаните. Но, дали е тоа доволно?

Категории

XS
SM
MD
LG