Достапни линкови

Во очекување на обраќањето на Макрон за протестите


Во очекување на обраќањето на Макрон за протестите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Францускиот претседател Емануел Макрон вечер ќе и се обрати на нацијата, соопшти Елисејската палата, не наведувајќи други детали. Претходно Макрон ќе разговара со синдикатите за „конкретни и непосредни мерки“ за решавање на кризата по насилните протести на „Жолтите елеци“.

XS
SM
MD
LG