Достапни линкови

Иванов го обвини УБК за генерирање кризи


Иванов го обвини УБК за генерирање кризи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Во кабинетот на претседателот никогаш не се разговарало за прогласување на воена или вонредна состојба, изјави денеска претседателот Ѓорѓе Иванов во обраќањето до јавноста. Тој воедно ги повика странските претставници да посочат дали и кој правел некаков присток врз него за да биде прогласена таква состојба. Тој обвини дека УБК е главното жариште на политичките и безбедносните кризи во Македонија.

XS
SM
MD
LG