Достапни линкови

Русија се закани со нови нуклеарни ракети


Русија се закани со нови нуклеарни ракети
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Русија ќе развие проектили што сега се забранети во договорот за нуклеарни сили со среден дострел, ако САД излезат од договорот за контрола на оружјето. Соединетите држави пак веруваат дека Русија веќе има такво оружје.

Категории

XS
SM
MD
LG