Достапни линкови

Британскиот парламент пред клучно гласање за Брегзитот


Британскиот парламент пред клучно гласање за Брегзитот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Британската премиерка Тереза Мај се соочува со напорна работа да ги убеди пратениците во Парламентот во нејзиниот и онака оспорен планза излез на Британија од Европската унија.

Категории

XS
SM
MD
LG