Достапни линкови

Граѓаните нервозни поради метежот од блокираните улици


Граѓаните нервозни поради метежот од блокираните улици
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

„Ова е премногу за овој град. И покрај лошово време со загадувањето, ова што се прави е малтретирање на граѓаните“, вели граѓани за секојдневното блокирање на улицата пред Сиобранието во Скопје од страна на групите кои се противат на уставните измени за промена на името.

XS
SM
MD
LG