Достапни линкови

Критични разговори за глобалното затоплување


Критични разговори за глобалното затоплување
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Во полскиот град Катовице во наредните две недели ќе се одвиваат најважните разговори во врска со климатските промени од Парискиот пакт од 2015. Но и овие разговори се во услови на политички поделби па атоа постојат мали очекувања за драматичен успех.

Категории

XS
SM
MD
LG