Достапни линкови

Протест пред Собрание против промена на името


Протест пред Собрание против промена на името
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Протест пред Собранието против уставните измени за промена на името на државата, организиран од групата „Македонија блокира.“ Демонстрантите извикуваа „Македонија, Македонија“ и „Оставка“, наведувајќи дека никој нема право да го промени уставното име на земјата и идентитетот.

Категории

XS
SM
MD
LG