Достапни линкови

Трамп на самитот на Г20 и се е можно


Трамп на самитот на Г20 и се е можно
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Протекционизмот, според аналитичарите би требало да биде клучно прашање на самитот на Групата 20 во Буенос Аирес. Сепак, останува несјасно како ќе реагира американскиот претседател Доналд Трамп, оносно дали ќе бара трговско примирје или пак уште повеќе ќе ги зголеми трговските тарифи.

Категории

XS
SM
MD
LG