Достапни линкови

Лукаревска - Подготвени сме за прогресивниот данок


Лукаревска - Подготвени сме за прогресивниот данок
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:08 0:00

Десет илјади лица остваруваат плата повисока од 90 илјади денари, а 38 илјади лица ќе бидат опфатени во рамки на прогресивното оданочување, вели директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG