Достапни линкови

Лукаревска - Подготвени сме за прогресивниот данок


Лукаревска - Подготвени сме за прогресивниот данок
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:08 0:00

Десет илјади лица остваруваат плата повисока од 90 илјади денари, а 38 илјади лица ќе бидат опфатени во рамки на прогресивното оданочување, вели директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG