Достапни линкови

Трамп не исклучува помилување на екс помошникот Манафорт


Трамп не исклучува помилување на екс помошникот Манафорт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не ја исклучува можноста да го помилува поранешниот шеф на неговиот изборен штаб Пол Манафорт кој е под сомневање за неговите врски со Русија за време на претседателската кампања во 2016 година.

XS
SM
MD
LG