Достапни линкови

Порошенко загрижен за руските тенкови во близина на границата


Порошенко загрижен за руските тенкови во близина на границата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека Русија го зголемила бројот на тенкови поставени во близина на границата со Украина. Во меѓувреме, Соединетите држави побараа од европските сојузници да го зацврстат мерките против Москва.

XS
SM
MD
LG