Достапни линкови

Трамп: не ми се допаѓа ситуацијата меѓу Русија и Украина


Трамп: не ми се допаѓа ситуацијата меѓу Русија и Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не е „среќен“ поради ескалацијата на тензиите меѓу Русија и Украина по конфротацијата во близина на спорниот полуостров Крим кога Русија заплени три украински бродови. Украинскиот парламент гласаше за воведување 30 дневна воена состојба во земјата, а се одржа и итна седница на Советот за безбедност на ОН.

XS
SM
MD
LG