Достапни линкови

Киев: руска агресија врз Украина


Киев: руска агресија врз Украина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Русија заплени три украински поморски бродови во теснец во близина на полустровот Крим које анектиран од Москва. Тоа го зголеми страхувањето од воена ескалација меѓу девете земји. Свикани се итни седници на украинскиот парламент и на Советот за безбедност на Обединетите нации.

XS
SM
MD
LG