Достапни линкови

Порошенко: со Русија се разделуваме, целосно и трајно


Порошенко: со Русија се разделуваме, целосно и трајно
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека менувањето на уставот на земјата за да се потенцира стратегиската цел на Киев да им се приклучи на НАТО и ЕУ ќе испрати силна порака и до Москва.

XS
SM
MD
LG