Достапни линкови

Дединец: Даноците на граѓаните да се искористат за поеколошки возила


Дединец: Даноците на граѓаните да се искористат за поеколошки возила
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:41 0:00

Алекасандар Дединец, научен соработник за енергетика и животна средина во МАНУ, вели дека парите од еколошките такси кои ги плаќаат граѓаните треба да им се вратат за набавка на пофикасни возила. Според неговите укажувања, потребно e итно да се имплементираат мерките против загадувањето.

XS
SM
MD
LG