Достапни линкови

Царини, Интерпол и нови тензии меѓу Србија и Косово


Царини, Интерпол и нови тензии меѓу Србија и Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Косовската влада соопшти дека воведува давачки од 100 насто на сите стоки увезени од Србија и Босна и Херцеговина. Со тоа дополнително се зголемија тензиите меѓу Белград и Приштина откако Косово не успеа да стане членка на Интерпол.

XS
SM
MD
LG