Достапни линкови

Путин: Туркстрим важен за енергетската безбедност во Европа


Путин: Туркстрим важен за енергетската безбедност во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин, во понеделникот и се приклучија на специјалната церемонија во Истанбул, на одбележувањето на завршувањето на морскиот дел од гасоводот Туркстрим.

Категории

XS
SM
MD
LG