Достапни линкови

Екс претседателот на Перу Гарсија побара азил во Уругвај


Екс претседателот на Перу Гарсија побара азил во Уругвај
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Поранешниот претседател на Перу Алан Гарсија побара азил во дипломатската мисија на Уругвај во Лима неколку часа откако судот му го одзеде пасошот во рамките на истрагата за корупција, соопшти министерството за надворешни работи на Перу.

Категории

XS
SM
MD
LG