Достапни линкови

Дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија?


Дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека и поранешниот премиер Никола Груевски и Унгарија треба да дадат одговор дали Груевски доброволно ја напуштил Македонија или бил киднапиран. Тој рече дека е јасно дека Груевски побегнал преку Албанија и Црна Гора со унгарско дипломатско возило.

XS
SM
MD
LG