Достапни линкови

Галовеј - Власта и опозицијата да продолжат со уставните измени


Галовеј - Власта и опозицијата да продолжат со уставните измени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:09 0:00

Ние ги поттикнуваме двете страни, владата и опозицијата, конструктивно да се вклучат во Парламентот, да постигнат консензус и да го продолжат процесот во поглед на уставните измени, вели британската амбасадорка во Македонија Рејчел Галовеј.

Категории

XS
SM
MD
LG