Достапни линкови

САД со уште поголем фокус врз Балканот


САД со уште поголем фокус врз Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:43 0:00

Новото мнозинство во американскиот Претставнички дом нема да донесе и големи промени во надворешната политика на САД кон Балканот. Напротив, може да се очекува уште поголема фокусираност. Продолжува американската подршка за договорот од Преспа, реформите во Македонија, како и спречувањето на руското влијание во регионот.

Категории

XS
SM
MD
LG