Достапни линкови

Балканот сака и евтина струја и чиста животна средина


Балканот сака и евтина струја и чиста животна средина
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

Во ова издание на „Тема на неделата“ говориме за се поголемиот тренд во светот на откажување на централите на јаглен како извор на електрична енергија. Причината е загадувањето на атмосферата. На Балканот пак, токму јагленот е главен погон на овие централи.

Категории

XS
SM
MD
LG