Достапни линкови

Нацрт договорот за Брегзитот во британскиот парламент


Нацрт договорот за Брегзитот во британскиот парламент
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Британската премиерка Тереза Мај ја доби поддршката од нејзините министри за нацрт-договор за разводот на Британија од Европската унија. Со тоа таа доби поддршка да влезе во многу опасната борба во парламентот за одобрување на договорот.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG