Достапни линкови

Груевски - од лидер и премиер до бегалец и азилант


Груевски - од лидер и премиер до бегалец и азилант
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Долгогодишниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, побегна од Македонија и бара политички азил во Унгарија. Избега од издржување на двегодишната казна затвор, како и од другите судски процеси за криминал за време на неговото владеење.

Категории

XS
SM
MD
LG