Достапни линкови

Млади создадоа културна платформа - „Арт Хаус Карев“


Млади создадоа културна платформа - „Арт Хаус Карев“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Средношколци од гимназијата „Никола Карев“ ја формираа „Арт Хаус Карев“ за нивно уметничко изразување. Започнаа минатата учебна година и учествуваа на годинешната Бела Ноќ. Што имаат да порачаат младите од оваа организација?

Категории

XS
SM
MD
LG