Достапни линкови

И Меркел контра Трамп, ЕУ ќе има своја армија


И Меркел контра Трамп, ЕУ ќе има своја армија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел јасно повика на создавање идна европска армија, во очигледен укор до американскиот претседател Доналд Трамп, кој ваквиот предлог, што деновиве во Париз го изнесе францускиот претседател Еманел Макрон, го оцени како „навредлив“.

XS
SM
MD
LG