Достапни линкови

Заев:Не знаме дали Груевски е во бегство


Заев:Не знаме дали Груевски е во бегство
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

„Не знаеме дали Груевски е во бегство, да ги оставиме службите да си ја завршат работата“ изјави денеска премиерот Зоран Заев, по средбата со бизнисмените во Стопанската комора. По вчерашниот неуспешен обид на полицијата да го приведе поранешниот премиер Никола Груевки по налогот од судот за издржување на казна затворот, Заев истакна дека не може да лоцира одговорност, затоа што службите постапувале како и до сега.

Категории

XS
SM
MD
LG