Достапни линкови

Ескалација на судирите меѓу Израелците и Палестинците


Ескалација на судирите меѓу Израелците и Палестинците
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Обединетите нации, ЕУ и Русија ги повикаа Израелците и Палестинците да и стават крај на ескалацијата на насилството во изминативе два дена. Обновените судири се закануваат да ги спречат напорите за окончување на неколкумесечните немири на границата меѓу Изреал и Газа.

XS
SM
MD
LG