Достапни линкови

Расте бројот на жртвите од пожарите во Калифорнија


Расте бројот на жртвите од пожарите во Калифорнија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Најмалку 30 луѓе загинаа, а стотина се водат за исчезнати во двата џиновски пожара кои беснеат од четвртокот во Калифорнија. Пожарникарите и натаму се соочуваат со силни ветрови додека работат да го локализираат оганот.

XS
SM
MD
LG