Достапни линкови

Русија и Запад во спор за изборите во Источна Украина


Русија и Запад во спор за изборите во Источна Украина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Сепаратистите во источна Украина, кои се поддржани од Русија, в недела треба да одржат избори во двете самопрогласени републики, во обид да го зацврстат своето отцепување од остатокот на земјата. Изборите во Доњецк и Луганск, кои се надвор од контролата на Киев од 2014 година, силно се осудени од Киев и од Западот.

XS
SM
MD
LG