Достапни линкови

Оставката на Сешонс и истрага за руското мешање во изборите во САД?


Оставката на Сешонс и истрага за руското мешање во изборите во САД?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Државниот обвинител на САД Џеф Сешонс поднесе оставка на функцијата по барање од претседателот Доналд Трамп со чии остри напади се соочуваше повеќе од една година поради тоа што се повлече од истрагата за руското мешање во претседателските избори во 2016 година. Сешонс оставката ја објави во писмо упатено до Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG