Достапни линкови

Препорачано одземање на мандатот на Груевски


Препорачано одземање на мандатот на Груевски
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Собраниската Комисијата гласаше за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, оти бил недостоен за пратеничката функција. ВМРО-ДПМНЕ се против одземање на мандатот. За конечната одлука на пленарна седница на Собранието потребно е двотретинско мнозинство.

XS
SM
MD
LG