Достапни линкови

Тетовци преку песна го чуваат идентитетот


Тетовци преку песна го чуваат идентитетот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Раде Србиновски и неговите пријатели ја пеат песната „Море не је свадба, ниту је кавга“. Тие стилот на пеење го научиле од нивните дедовци, но сега синовите и внуците не го сакаат овој фолклор.

XS
SM
MD
LG