Достапни линкови

Демократите ја преземаат контролата врз Претставничкиот дом


Демократите ја преземаат контролата врз Претставничкиот дом
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Излезните анкети и првичните неофицијални резултати од делумните избори за американскиот Конгрес покажуваат дека контролата врз Претставничкиот дом ја преземаат демократите, додека Сенатот и натаму останува во рацете на републиканците. Американците гласаа за сите 435 претставници во Претставничкиот дом и за 35 претставници во Сенатот.

Категории

XS
SM
MD
LG