Достапни линкови

Што e тоа иредентизам во македонските и грчките учебници?


Што e тоа иредентизам во македонските и грчките учебници?
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Координаторот на комитетот со Грција Виктор Габер вели дека во наредниот период една од темите на дискусии со грчката страна ќе биде и во врска со тоа -Што значи иредентизам.Тој вели дека антиката нема да се вади од учебниците, но оти проблемот е во формулациите.

Категории

XS
SM
MD
LG