Достапни линкови

Избори за Конгресот, референдум за Трамп


Избори за Конгресот, референдум за Трамп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Во САД денеска се одржуваат избори за Конгресот и за властите во сојузните држави на кои демократите би можело повторно да станат важен фактор на политичката сцена и да го забрзаат заминувањето на претседателот Доналд Трамп. Американците избираат 435 членови на Претставничкиот дом на Конгресот и третина од членовите на Сенатот, гувернери и парламенти во повеќето сојузни држави.

XS
SM
MD
LG