Достапни линкови

Случајно режисер - заслужено наградуван


Случајно режисер - заслужено наградуван
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Ханис Багашов на 12 години во фиока ја откри својата професија. Младиот тетовец случајно влезе во филмската индустрија, но неслучајно добива награди. Неговите филмски креации се кратки и искрени, со љубов. Што има да порача талентираниот режисер?

XS
SM
MD
LG