Достапни линкови

Трамп и Обама во кампања за изборите за Конгресот


Трамп и Обама во кампања за изборите за Конгресот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговиот фокус пред се е ставен врз изборите за Сенатот, навестувајќи дека не е голем оптимист по повод можноста републиканците да ја задржат контролата врз Претставничкиот дом на Конгресот. Американците во вторник ќе избираат 435 конгресмени и третина од членовите на Сенатот.

XS
SM
MD
LG