Достапни линкови

Владата и дел од опозицијата ги подготвија уставните амандмани


Владата и дел од опозицијата ги подготвија уставните амандмани
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Премиерот Зоран Заев денеска соопшти дека во консултација со осумте пратеници од опозицијата но и други ги подготвиле четирите уставни амандмани кои произлегуваат од Договорот од Преспа. Процедурата во Собранието се очекува да трае околу шеесет дена.

XS
SM
MD
LG