Достапни линкови

Трамп: 15.000 војници на границата со Мексико


Трамп: 15.000 војници на границата со Мексико
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите држави би можеле да испратат околу 15.000 војници на границата со Мексико. Тој ова го соопшти откако се појави уште една караван мигранти кои бегаат од насилството и сиромаштијата во Централна Америка.

XS
SM
MD
LG