Достапни линкови

Каменос во Москва, Русија со предупредување до Европа


Каменос во Москва, Русија со предупредување до Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу на средбата во Москва со неговиот грчки колега Панос Каменос предупреди дека планот на Вашингтон да се повлече од договорот за нуклеарно разоружување ќе има „сериозни последици за Европа“.

XS
SM
MD
LG