Достапни линкови

Населението повеќе штеди, отколку што се задолжува


Населението повеќе штеди, отколку што се задолжува
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:37 0:00

Во изминатите 10 години има поволни тенденции во делот на штедењето, независно од кризите и шоковите со кои се соочува економијата. Со слична динамика се движи и задолжувањето на граѓаните со кредити, вели гувернерката на НБРМ, Анита Ангеловска - Бежоска.

Категории

XS
SM
MD
LG