Достапни линкови

„Тропскиот Трамп“, нов претседател на Бразил


„Тропскиот Трамп“, нов претседател на Бразил
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Екстремно десничарскиот конгресмен Жаир Болсонаро победи во вториот круг од претседателските избори во Бразил. Тој доби над 55 насто од гласовите, победувајќи го левичарот Фернандо Хадад од Работничката партија кој доби нешто над 44 проценти.

XS
SM
MD
LG