Достапни линкови

Болтон го предупреди Кремљ да не се меша во изборите во САД


Болтон го предупреди Кремљ да не се меша во изборите во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон ги пофали „продуктивните“ разговори со претседателот Владимир Путин и другите руски официјални претставници, и покрај претходно објавената најава на Вашингтон дека ќе се повлече од договорот за нуклеарното оружје од времето на Студената војна.

Категории

XS
SM
MD
LG