Достапни линкови

Заканите не го запреа караванот мигранти кон САД


Заканите не го запреа караванот мигранти кон САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Караванот од неколку илјади мигранти од Централна Америка продолжи низ Мексико на пат до Соединетите држави и покрај најавите на американските и мексиканските власти дека ќе го запрат. Претседателот Доналд Трамп најави дека ќе почне да крати милиони долари американска помош за три земји од Цантрална Америка.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG