Достапни линкови

„Нуклеарни тензии“ меѓу Вашингтон и Москва


„Нуклеарни тензии“ меѓу Вашингтон и Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Џон Болтон, советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги почнува разговорите во Москва околу тензиите по објавата на Трамп дека ја повлекува земјата од договорот за нуклеарно разоружување. Портпаролот на Кремљ Дмитри Песков потврди дека рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со Болтон, но не денеска на првиот ден од неговата дводневна посета.

Категории

XS
SM
MD
LG